Umění provází lidstvo od pravěku. Zajímá nás však i v současnosti? Obrazy, dekorace, i za pouhou výzdobou se toho však může skrývat daleko více...

Květen 2010

Výstava obrazů malířů Šimáčka a Štorkána

27. května 2010 v 9:18 | Michal Vaníček
Zveme Vás na výstavu "OBRAZY" malířů Miroslava Šimáčka a Jana Štorkána, která se uskuteční v prostorách Galerie Nová Síň, Voršilská 3, Praha 1.
Výstava se koná od 23. 6. do 18. 7. 2010 a je otevřena každý den kromě pondělí od 11.00 do 18.00 hod.
Exkluzivní prodej obrazů malířů Šimáčka a Štorkána probíhá na eshopu ObrazyProdej.cz

Reklama nachází inspiraci v umění

13. května 2010 v 20:34 | Lucie Vaníčková
Umění, a to nejen výtvarné, je věčnou inspirací našeho reálného života. Podívejte se, jak se reklamní kreativci z celého světa inspirovali výtvarnými díly nejslavnějších malířů. A někdy se i povedla velmi trefná reklama:

"Mortein zabije všechny krysy." Jed na krysy propaguje agentura Euro RSCG z Chile parodií slavného obrazu "Poslední večeře" od Leonarda da Vinciho. Poznáte, kdo je zrádce?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Italové jsou velmi hrdí na své kulturní velikány, proto není divu, že je často zmiňují či na ně odkazují v reklamách. Např. v této na kávu Lavazza - espreso s italskou zkušeností - odkazují na slavnou kresbu Leonarda da Vinciho ,Proporce lidské postavy (Vitruvius). Reklamu vytvořila agentura Armando Testa z Itálie:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Kupte si brýle než bude pozdě", nabádá reklama na optiku. Že by ale nejslavnější díla Picassa vznikla kvůli vadě zraku, o tom se dá silně pochybovat. Nadsázka je však reklamě vlastní, jak předvedla agentura TBWA/PHS z Finska:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reklama na automobily Lexus zase zabrousila do tvorby Andyho Warhola a hlásá, že "každý kus je uměleckým dílem". Vytvořila ji agentura Saatchi & Saatchi ze Singapuru:

Nové zboží na eshopu ObrazyProdej.cz

12. května 2010 v 23:47 | Michal Vaníček
Dovolujeme si vás informovat o tom, že byl spuštěn nový eshop ObrazyProdej.cz, proběhla změna loga a grafického designu. Rozšířili jsme prodej obrazů o sekci dekorace do bytu a uživatelské prostředí doznalo příjemných změn.

Vstupte a nechte se inspirovat. Dekorace a obrazy do bytu na ObrazyProdej.cz S námi jste v obraze!