Umění provází lidstvo od pravěku. Zajímá nás však i v současnosti? Obrazy, dekorace, i za pouhou výzdobou se toho však může skrývat daleko více...

Nákup obrazů jako investice?

28. října 2010 v 13:12 | Michal Vaníček
Možná jste již přemýšleli, že by nemuselo být špatné nakoupit originální obrazy nejen jako dekorační předmět, ale také jako možnou investici, jejíž hodnota se časem zvýší. Jak to však udělat? Jistě tušíte, že nic není úplně jednoduché či bez rizika. Lze se však držet určitých doporučení.
Předně by vás měl zajímat malířův životopis. Jak dlouho se malíř věnuje malování, kde vystavoval, jaký ohlas měly jeho výstavy, kdo o něm publikoval, zda je stále aktivním malířem a jak či kam se jeho tvorba ubírá. Spoustu informací o malířích si můžete vyhledat na internetu. Využít můžete také různé publikace nebo ročenky, které vydává Svaz výtvarných umělců.

Dalším vodítkem může být to, zda jsou obrazy malíře vystaveny v nějaké významnější galerii či regionálním muzeu. Z uvedených informací můžete získat základní přehled o malíři obrazů, který vás zajímá. A pokud například získáte informace, že se malíř připravuje třeba na významnou výstavu (zahraniční), je možné očekávat i růst cen jeho obrazů.
V této souvislosti mohou být zajímaví regionální malíři, kteří prodávají svoje hodnotné obrazy za velmi přijatelné ceny. Stojí za nimi roky poctivé práce, která však ještě není dostatečně ohodnocena finančně. Tito malíři se bez výraznější investice či obchodního marketingu těžko prosazují třeba v Praze, avšak v místě svého působiště bývají velice uznávaní.
Investice do obrazů však potřebuje ke svému zhodnocení delší čas, tedy alespoň 10 a více let. Během této doby vám budou nakoupené obrazy jistě přinášet potěšení nejen finanční , ale předně estetické či duchovní…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karlos Karlos | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 15:02 | Reagovat

Pěknej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama