Umění provází lidstvo od pravěku. Zajímá nás však i v současnosti? Obrazy, dekorace, i za pouhou výzdobou se toho však může skrývat daleko více...

Zakázková výroba nábytku

26. října 2012 v 11:11 | Michal Vaníček
Čemu byste dali přednost? Zakázkové výrobě nábytku nebo sériové výrobě? Každá z uvedených možností má své přednosti a nedostatky. Je to podobné jako rozdíl mezi originálním obrazem a dekoračním obrazem - reprodukcí…

Zakázková výroba nábytku je postavena osobním přístupu k zákazníkovi. Nábytek na zakázku si jednoduše nevyberete z katalogu. Potřebujete oslovit zkušeného bytového designera, který vám poradí a navrhne interiér včetně vhodného dispozičního řešení vašeho bytového prostoru. Dále sladí nábytek s daným místem a doporučí vhodné zařizovací a dekorační předměty včetně obrazů. Samotným návrhem to však nekončí, naopak! Potřebujete najít kvalitní firmu, která uvedený návrh zrealizuje do konečné podoby, dodrží vysokou kvalitu provedení nábytku a zajistí konečnou montáž či instalaci nábytku včetně dekorací a doplňků.


Nábytek by měl především odpovídat potřebám a vkusu obyvatel bytu. Někdo má oblíbený minimalistický interiér vybavený jednotlivými kusy nábytku, jiný preferuje obývací stěnu. Každý si však přeje zlepšit úroveň svého bydlení po funkční a estetické stránce. A právě tomuto přístupu nejlépe vyhovuje zakázková výroba nábytku.

Chcete se odlišit, mít něco originálního?

V dnešní době se vše zaměřuje na individualitu člověka. To se samozřejmě promítá také do bydlení. Každý se chce odlišit, chce vystoupit z davu sektorových kuchyní a sériově vyráběných obývacích stěn. Jedním z možných přístupů k problematice individuálního bydlení je nábytek na míru. U nábytku zakoupeného v obchodních domech vždy musíte volit určitý kompromis. Ať už se týká rozměrů nábytku nebo použitých materiálů. Ne však u nábytku na míru. V případě zakázkové výroby nábytku totiž vstupuje do popředí bytový designer, který navrhne nové uspořádání interiéru s respektem na požadavky klienta.


V čem spočívají výhody zakázkové výroby nábytku?

Je to zejména v použití exkluzivních materiálů. V současné době nacházejí třeba v obývacím pokoji uplatnění přírodní materiály, masivní dřevo nebo dýha. Kromě klasických dřevin jako je buk, dub nebo olše, vzrůstá obliba exotického dřeva jako je wengé, palisandr nebo oliva. Exotické dřevo má nádhernou barvu a strukturu, což interiéru propůjčí nádech exkluzivity.

Truhlářská výroba nábytku na míru se samozřejmě netýká jen obývacího pokoje, ale celého interiéru domu či bytu. Kuchyňská linka, dětský pokoj, šatní nebo vestavěné skříně, všude oceníte možnost individuálního řešení, které vám ve výsledku ušetří místo díky bezchybné zástavě do prostoru. A to je další výhoda, vždyť v dnešních bytech se mnohdy počítá každý centimetr volné plochy!


Jen málo lidí má dostatek zkušeností, aby věděli, jak správně pracovat s prostorem. Proto je lepší obrátit se na zkušeného bytového designéra, který nejenom navrhne interiér podle vašich představ, ale také zajistí zakázkovou výrobu nábytku a jeho montáž. V neposlední řadě se nesmí zapomenout ani na bytové doplňky, obrazy a dekorace. Někdo může zvažovat vyšší investici do nového nábytku, ale nezapomeňte, že cena odpovídá materiálu a kvalitě zpracování. Vždyť takový nábytek vám musí sloužit mnoho let a stále dobře vypadat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Koukal Petr Koukal | 22. března 2013 v 9:21 | Reagovat

Rozhodně bych dal přednost zakázkové výrobě nábytku, už jen z toho důvodu, že jsem si objednával kuchyń od kuchyňského studia, které mi vyšlo ve všem vstříc: http://www.alnus.cz/vyroba/zakazkova-vyroba-nabytku/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama